Kapela z Mariánských Lázní, která Vás bude bavit!

Concordia Band je profesionální taneční kapela, která vznikla v roce 1998. Je složena ze čtyř muzikantů a zpěvačky Dáši. Předností kapely, která uspokojí všechny generace posluchačů a dokáže rozjet zábavu a tanec na různých společenských akcích, je hra na mnoho akustických nástrojů, jako např. trubka, pozoun, akordeon, kytary, panova flétna, melafón atd. Rytmický základ skvělému zvuku kapely dávají bicí Martina Maceje Matějky. Všichni členové zpívají, samozřejmostí jsou precizní vokály v celém rozsáhlém repertoáru. Hlavní ozdobou kapely je zpěvačka Dáša a její nezaměnitelný hlas. Concordia Band účinkuje na plesech, svatbách, firemních akcích, společenských a rodinných oslavách a různých párty v České republice a v Německu. Kapela má vlastní kvalitní zvukovou a světelnou techniku a na větších společenských akcí dlouhodobě spolupracuje s firmou Tyrk Stage (světla a zvuk).

Concordia Band roztančí i Vás!

Band

Vladimír Smutný

Vladimír Smutný je rodák z Mariánských Lázní (*1974), pochází ze známé muzikantské rodiny. Po maturitě na zdejším Gymnáziu vystudoval Konzervatoř J. Ježka v Praze, obor trubka. Absolvoval v roce 1998. Mnoho let byl členem Dechového orchestru mladých, Velkého akordeonového orchestru a Junior Big Bandu ZUŠ v Mariánských Lázních. Hrál v různých orchestrech a kapelách u nás i v zahraničí, koncertně procestoval celou Evropu. V letech 1994–1995 účinkoval v showbandu na zaoceánské lodi Dolphin IV. (USA, Bahamy). Několik let hrál v SRN a v Itálii (Kamilos Show Band, California Sun). Je vyhledávaným multiinstrumentalistou (trubka, křídlovka, klavír a klávesové nástroje, melafón, akordeon, panova flétna).

Více

Od roku 2000 do současnosti působí jako první trumpetista v Západočeském symfonickém orchestru Mariánské Lázně. Je kapelníkem známé taneční kapely Concordia Band, kterou založil v roce 1998. V letech 2009–2014 vedl Malou lázeňskou dechovku Mariánské Lázně. V roce 2009 založil desetičlenný Originální salónní orchestr, který se orientuje převážně na operetní hudbu ve špičkovém koncertním provedení. Je členem dalších hudebních seskupení v ČR a v Německu, jako např. Heart of Europe Brass. Jako hráč na klavír vystupuje od roku 2009 v luxusních hotelech v Mariánských Lázních a ve Františkových Lázních s oblíbeným programem Romantický klavír. Často doprovází svatební obřady. Je členem Lázeňského orchestru Františkovy Lázně a Salónního orchestru Chursächssische Philharmonie Bad Elster (SRN). Zabývá se také pořádáním koncertů a různých kulturních a společenských akcí – agentura Spa Entertainment. Nejraději si příležitostně zahraje s různými big bandy jazz a swing.

přezdívka – Ladi
nejoblíbenější jídlo – italská kuchyně
nejoblíbenější nápoj – pivo
sport – lyžování, kolo
hobby – zahrádkaření, cestování, fotografování, video, literatura

Petr Králík

Petr Králík se narodil v roce 1973 v Mariánských Lázních. Vystudoval zdejší Gymnázium a Hotelovou školu a poté studoval na Právnické fakultě v Plzni. Hraje na pozoun, tenor, kytaru, bicí a perkusové nástroje (konga). Jako pozounista byl mnoho let byl členem Dechového orchestru mladých a Junior Big Bandu ZUŠ v Mariánských Lázních. V roce 1998 spoluzaložil známou taneční kapelu Concordia Band, se kterou dodnes vystupuje na mnoha plesech a společenských akcích v ČR a v Německu především jako zpěvák, kytarista a pozounista. Mnoho let působil jako vyhledávaný DJ v Karlovarském kraji i v Praze.

Více

Pracoval několik let v gastronomii v Mariánských Lázních, v Rakousku a v Německu, kde je v současnosti zaměstnán u logistické firmy. Věnuje se též moderování společenských akcí.

přezdívka – Zajíc, Krňoch
nejoblíbenější jídlo – těstoviny
nejoblíbenější nápoj – pivo
sport – volejbal
hobby – sportovní sázení

Martin Matějka

Martin Matějka je rodák z Teplé u Mariánských Lázní (*1972). V roce 1993 absolvoval Konzervatoř v Plzni – obor bicí nástroje. Od roku 1990 je stálým hostem Plzeňské filharmonie, Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně a Karlovarského symfonického orchestru. V roce 1998 spoluzaložil taneční kapelu Concordia Band, se kterou dodnes vystupuje na mnoha plesech a společenských akcích v ČR a v Německu. S kapelou hraje jako bubeník, ale ovládá hru i na heligón a např. xylofón. Jako bubeník působil také v kapelách Nonet, Rustica, Šťáhlavská šestka, Malá lázeňská dechovka a mnoho dalších.

Více

Častá je jeho práce v nahrávacích studiích, v rozhlase, mnohokrát natáčel pro televizi. Je uznávaným hudebním pedagogem – dlouhé roky působí jako učitel hry na bicí nástroje v ZUŠ Teplá a od roku 2012 také v ZUŠ Mariánské Lázně. Je členem Originálního salónního orchestru Mariánské Lázně a jako tympánista v česko-německém souboru Heart of Europe Brass.

přezdívka – Macej
nejoblíbenější jídlo – luštěniny
nejoblíbenější nápoj – pivo
sport – hokej, fotbal
hobby – myslivost, rybolov, cestování

Petr Sýkora

Petr Sýkora pochází z Bečova nad Teplou (*1966). V roce 1985 absolvoval Střední průmyslovou školu dopravní v Plzni a poté vystudoval a v roce 1990 absolvoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině. Na trubku se učil hrát v LŠU (ZUŠ) Teplá. Od roku 1983 do roku 1998 působil v kapele Nonet jako sólový kytarista, trumpetista a zpěvák. Od roku 1998 účinkuje také v kapele Aliance, hraje také v dalších hudebních uskupeních, jako je např. Dechová hudba Hasičanka z Teplé.

Více

Pracuje jako projektant a konstruktér drážních zabezpečovacích zařízení, v oboru pracuje již od roku 1990. V roce 2012 se stal stálým členem taneční kapely Concordia Band, se kterou dodnes vystupuje jako hráč na elektrickou kytaru a trubku na mnoha akcích po celé České Republice.

přezdívka – Sýkorka
nejoblíbenější jídlo – rajská s čímkoliv
nejoblíbenější nápoj – pivo
sport – turistika
hobby – práce, muzika

Dáša Hladíková

Dáša Hladíková pochází z Mariánských Lázní (*1995). V roce 2004 začala navštěvovat místní ZUŠ, kde se učila hře na akordeon. O čtyři roky později se stala členkou Velkého akordeonového orchestru, kde dodnes vystupuje jako akordeonistka a zpěvačka. Na hudební škole se začala učit zpěvu v roce 2010. Dáša je absolventkou mariánskolázeňského gymnázia.

Více

V současné době studuje klasický zpěv na Konzervatoři v Plzni a zároveň hudební management na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. S taneční kapelou Concordia Band začala vystupovat v roce 2016. Od roku 2018 je nově také učitelkou zpěvu na ZUŠ F. Chopina v Mariánských Lázních.

přezdívka – Dagmara, Daisy
nejoblíbenější jídlo – těstoviny všeho druhu
nejoblíbenější nápoj – vínečko bílé
sport – moderní gymnastika, běh, turistika
hobby – muzika, cestování, objevování